Paradicsommal a rák ellen - Hir24
http://login.hir24.hu/Tudomany/2012/01/03/Paradicsommal-a-rak-ellen
Paradicsommal a rák ellen
Szóljon hozzá!|
Megjelent: 2012.01.03. 10:37|
Frissült: 2012.01.03. 12:37
A piros zöldség rákmegelőző hatással bír és a rossz, LDL-koleszterin megtapadását is megakadályozza
Paradicsommal a rák ellen
A prosztatarák például ritkábban fordul elő azoknál, akik sok paradicsomot fogyasztanak.
Azt már eddig is tudtuk, hogy minden nap egy alma a vastagbélrákot is távolabb tartja, sőt, a rákos megbetegedések kivédésére az angoloknál egy szuperbrokkoli is megjelent, ami még a szívbetegségek ellen is jó. Most a paradicsomról derült ki, hogy az étkezés kihagyhatatlan elemévé kell tenni.
A piros színű gyümölcsökben és zöldségekben ugyanis erőteljes antioxidáns hatású likopin található - ez felelős az előbb leírt jótékony hatásokért is. Amerikai kutatók azt vizsgálták, hogy a sugárkezelés szövődményeit is csökkenteni lehet-e paradicsomlé adagolásával, mivel a besugárzás mellékhatásai elsősorban gyulladásos folyamatok, amelyeken az antioxidánsok segíthetnek.
A munkacsoport 17, prosztatarák miatt sugárkezelést igénylő beteget vont be a vizsgálatba. Öt beteg a szokásos kezelést kapta, 12 pedig egy-négy deciliter közötti mennyiségben ivott öt-nyolc héten keresztül naponta paradicsomlevet - a sugárkezelés következtében megjelenő, gyulladásos folyamatra jellemző laboratóriumi változások jelentősen csökkentek.
A kutatók hangsúlyozták, hogy a kis esetszám miatt ez a kiegészítő kezelés további vizsgálatokat igényel, de a kedvező adat újabb bizonyítéka annak, hogy nemcsak finom, hanem egészségügyileg is hasznos paradicsomot enni vagy éppen inni.
"Engem ne emeljen a magasba senki ha nem tud addig tartani míg megnövök. Guggoljon ide mellém, ha nem csak hallani de érteni akar, hogy közel legyen a szívdobbanásunk." "Talán semmi sincs szebb a világon, mint találni egy embert, akinek lelkébe nyugodtan letehetjük szívünk titkait, akiben megbízunk, akinek kedves az arca, elűzi lelkünk bánatát, akinek egyszerű jelenléte elég, hogy vidámak és nagyon boldogok legyünk." (Hemingway)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: BETEGSÉGEK. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: BETEGSÉGEK. Összes bejegyzés megjelenítése
2012. január 14., szombat
Segítunk
Segítunk http://youtu.be/MOxhAC-vDGE
Magas vagy alacsony lesz a gyerek? - Nana.hu
Magas vagy alacsony lesz a gyerek? - Nana.hu

Az alkohol és a nikotin méreg a magzat számára, kedvezőtlenül befolyásolja a növekedést. A fejlődéshez számtalan anyag együttes jelenlétére van szükség, így tényleg fennáll a veszély, hogy a gyerek kis súllyal születik, azonban megfelelő táplálkozással ez a lemaradás viszonylag hamar behozható.
A gyerek születéskori méreteiből semmilyen következtetést nem lehet levonni a későbbiek szempontjából. A növekedés genetikailag kódolt: ha eszerint magasnak és nagy darabnak kell lennie, akkor – amennyiben különösebb egészségügyi probléma nem jön közbe – az is lesz. Előfordulhat, hogy az anya a terhesség alatt különféle betegségeken esik át (vírusos fertőzések, gyomor- és emésztési problémák), és ennek folytán a placenta nem tudja kellőképpen táplálni a magzatot. Ilyenkor a gyerek általában kis súllyal, apró termettel születik. Nem kell azonban pánikba esni. Létezik ugyanakkor számos örökletes betegség, kromoszóma-defektus, kedvezőtlen csontképződési folyamat, amely tartósan késleltetheti a növekedést.
Amennyiben mindkét szülő magas, valószínűleg a gyerek is nagy termetű lesz, és fordítva. Viszont ha a szülők magassága, alkata különböző, bizony nehéz jósolgatni. Egy 50 centivel világrajött újszülött 18 éves korára elérheti az 1,65 m-t (mint az édesanyja) vagy az 1,90 m-t (akár az édesapja). Ám a gyerek örökölhet olyan (nagyszülői) genetikai kódokat is, amelyek nem mutatkoztak a szüleinél, de nála már igen. Ezért van az, hogy sok gyerek anyai nagyanyjára vagy apai nagyapjára hasonlít.
A növekedés örökletes tényezők által meghatározott, de tempója számos tényezőtől függ: betegségek, hormonális problémák, környezeti, érzelmi tényezők, stb. Általában 4 éves kor körül már valamelyest következtetni lehet a felnőttkori magasságra. Még pontosabb eredmény érhető el, ha 8 éves korban vizsgálják meg a csontozat szerkezetét és állapotát. Az előrejelzések csak akkor valósulnak meg, ha a gyereket később sem éri a növekedését visszavető betegség.
A fiúk és a lányok közötti magassági eltérés genetikailag programozott. Születéskor egy kislány átlagosan 49 cm hosszú, egy kisfiú 50 cm. 1 éves korban az arány 73/75, 6 éves korban 1,12/1,14 m. Felnőttkorra a különbség jelentősebbé válik, átlagosan 10 cm az eltérés.
A gyerek növekedésének két fontos időszaka van. Az első 5 éves koráig tart (az első évben kb. 20 cm-t nő). A második időszak a pubertás kor kezdetére esik. Ilyenkor a lányok (9-10 év táján) átlagosan 18 cm-t fejlődnek. Ez az időszak egészen a menstruáció megjelenéséig (12-13 év) tart. A fiúk 10-14 éves korban átlagosan 25 cm-t nőnek. Egy dolog teljesen biztos: a pubertáskor vége felé a lányoknál és a fiúknál is megáll a növekedés folyamata. Ha a pubertás túlságosan hamar következik be, félő, hogy a gyerek alacsony marad. Viszont az ellenkezője is igaz: amennyiben későn köszönt be, addigi esetleges késlekedését is behozza a szervezet.
Nincs közvetlen kapcsolat a növekedés és a táplálkozás között, kivéve, ha utóbbi kifejezetten kiegyensúlyozatlan (kalória- és vitaminhiányos). Különösen veszélyes lehet a vegetáriánus étrend, mert a gyerek nem kapja meg a csontképződéshez szükséges tápanyagokat. A növekedéshez, a testi fejlődéshez mindennap kell C-, B- és D-vitamin, kalcium és cink, stb. A rossz összetételű, ám nagy méretű ételadagok csak a súlyt növelik, a magasságot nem érintik.
A túlzásba vitt sportolás (heti több mint 12 óra, mindennapos edzés) is lassíthatja a növekedés folyamatát, és késleltetheti a pubertást. Ez a hatás szerencsére nem visszafordíthatatlan. Ha a pubertás kezdete előtt csökken a sportolásra fordított heti idő, vagyis nincs edzés mindennap, akkor részben vagy teljes egészében “megnyerhetőek” az áhított centiméterek. (Mindez csak a nagy fizikai teljesítményt követelő sportokra vonatkozik!)
Az alvás elősígíti a növekedést. Különösen az éjszaka első felében, a mély, nyugodt alvás fázisában, hiszen akkor termelődik a növekedési hormon. A harmonikus fejlődéshez 10-11 éves koráig napi 9-10 óra alvásra van szüksége a gyereknek.

az apa magassága cm-ben + az anya magassága cm-ben osztva 2-vel
fiúnál: + 9
lánynál: - 3
Egy példa: a 3 éves Katalin édesanyja 166 cm, édesapja 172 cm magas.
Katalin felnőttkori magassága valószínűleg [(166+172):2]-3 cm = 166 cm lesz, öccse, az 1 éves Gábor pedig várhatóan 178 cm magasra fog nőni.
Magas vagy alacsony lesz a gyerek?
2007. január 17.
(fo)
A gyerek várható felnőttkori testmagassága mindig foglalkoztatja a szülőt, aggodalommal figyeli fejlődését. Igazságok, tévedések egyaránt megfogalmazódnak a problémával kapcsolatban.
Hirdetés
Káros szenvedélyek
Az alkohol és a nikotin méreg a magzat számára, kedvezőtlenül befolyásolja a növekedést. A fejlődéshez számtalan anyag együttes jelenlétére van szükség, így tényleg fennáll a veszély, hogy a gyerek kis súllyal születik, azonban megfelelő táplálkozással ez a lemaradás viszonylag hamar behozható.
Genetika
A gyerek születéskori méreteiből semmilyen következtetést nem lehet levonni a későbbiek szempontjából. A növekedés genetikailag kódolt: ha eszerint magasnak és nagy darabnak kell lennie, akkor – amennyiben különösebb egészségügyi probléma nem jön közbe – az is lesz. Előfordulhat, hogy az anya a terhesség alatt különféle betegségeken esik át (vírusos fertőzések, gyomor- és emésztési problémák), és ennek folytán a placenta nem tudja kellőképpen táplálni a magzatot. Ilyenkor a gyerek általában kis súllyal, apró termettel születik. Nem kell azonban pánikba esni. Létezik ugyanakkor számos örökletes betegség, kromoszóma-defektus, kedvezőtlen csontképződési folyamat, amely tartósan késleltetheti a növekedést.
Amennyiben mindkét szülő magas, valószínűleg a gyerek is nagy termetű lesz, és fordítva. Viszont ha a szülők magassága, alkata különböző, bizony nehéz jósolgatni. Egy 50 centivel világrajött újszülött 18 éves korára elérheti az 1,65 m-t (mint az édesanyja) vagy az 1,90 m-t (akár az édesapja). Ám a gyerek örökölhet olyan (nagyszülői) genetikai kódokat is, amelyek nem mutatkoztak a szüleinél, de nála már igen. Ezért van az, hogy sok gyerek anyai nagyanyjára vagy apai nagyapjára hasonlít.

Növekedési ütem
A növekedés örökletes tényezők által meghatározott, de tempója számos tényezőtől függ: betegségek, hormonális problémák, környezeti, érzelmi tényezők, stb. Általában 4 éves kor körül már valamelyest következtetni lehet a felnőttkori magasságra. Még pontosabb eredmény érhető el, ha 8 éves korban vizsgálják meg a csontozat szerkezetét és állapotát. Az előrejelzések csak akkor valósulnak meg, ha a gyereket később sem éri a növekedését visszavető betegség.
A fiúk és a lányok közötti magassági eltérés genetikailag programozott. Születéskor egy kislány átlagosan 49 cm hosszú, egy kisfiú 50 cm. 1 éves korban az arány 73/75, 6 éves korban 1,12/1,14 m. Felnőttkorra a különbség jelentősebbé válik, átlagosan 10 cm az eltérés.
A gyerek növekedésének két fontos időszaka van. Az első 5 éves koráig tart (az első évben kb. 20 cm-t nő). A második időszak a pubertás kor kezdetére esik. Ilyenkor a lányok (9-10 év táján) átlagosan 18 cm-t fejlődnek. Ez az időszak egészen a menstruáció megjelenéséig (12-13 év) tart. A fiúk 10-14 éves korban átlagosan 25 cm-t nőnek. Egy dolog teljesen biztos: a pubertáskor vége felé a lányoknál és a fiúknál is megáll a növekedés folyamata. Ha a pubertás túlságosan hamar következik be, félő, hogy a gyerek alacsony marad. Viszont az ellenkezője is igaz: amennyiben későn köszönt be, addigi esetleges késlekedését is behozza a szervezet.
Táplálkozás, sport, pihenés
Nincs közvetlen kapcsolat a növekedés és a táplálkozás között, kivéve, ha utóbbi kifejezetten kiegyensúlyozatlan (kalória- és vitaminhiányos). Különösen veszélyes lehet a vegetáriánus étrend, mert a gyerek nem kapja meg a csontképződéshez szükséges tápanyagokat. A növekedéshez, a testi fejlődéshez mindennap kell C-, B- és D-vitamin, kalcium és cink, stb. A rossz összetételű, ám nagy méretű ételadagok csak a súlyt növelik, a magasságot nem érintik.
A túlzásba vitt sportolás (heti több mint 12 óra, mindennapos edzés) is lassíthatja a növekedés folyamatát, és késleltetheti a pubertást. Ez a hatás szerencsére nem visszafordíthatatlan. Ha a pubertás kezdete előtt csökken a sportolásra fordított heti idő, vagyis nincs edzés mindennap, akkor részben vagy teljes egészében “megnyerhetőek” az áhított centiméterek. (Mindez csak a nagy fizikai teljesítményt követelő sportokra vonatkozik!)
Az alvás elősígíti a növekedést. Különösen az éjszaka első felében, a mély, nyugodt alvás fázisában, hiszen akkor termelődik a növekedési hormon. A harmonikus fejlődéshez 10-11 éves koráig napi 9-10 óra alvásra van szüksége a gyereknek.
Magasság kalkulátor
Nagyon sok módszer forog közkézen a gyerek felnőttkori testmagasságának megbecsüléséhez, de szinte mind megkérdőjelezhető valamiért. A következő viszont nagyjából elfogadható:az apa magassága cm-ben + az anya magassága cm-ben osztva 2-vel
fiúnál: + 9
lánynál: - 3
Egy példa: a 3 éves Katalin édesanyja 166 cm, édesapja 172 cm magas.
Katalin felnőttkori magassága valószínűleg [(166+172):2]-3 cm = 166 cm lesz, öccse, az 1 éves Gábor pedig várhatóan 178 cm magasra fog nőni.
A szoptatás tudománya - Nana.hu
A szoptatás tudománya - Nana.hu
Hazánkban az édesanyák kilencven százaléka kezdi szoptatni gyermekét a kórházban. A csecsemőknek több, mint felét kizárólag anyatejjel táplálják. Nemzetközi vonatkozásban ez jó eredmény, de a többi csecsemő szempontjából mégsem elég. Ezért is van szükség minél több bababarát kórházra, ahol az újszülött egész nap édesanyja mellett lehet. Ráadásul itt a várandós nőket felkészítik a szoptatásra, szakszerű és személyre szabott segítséget nyújtanak nekik, és kerülik a cumi és a cumisüveg felesleges használatát. Mindez azért fontos, mert a sikeres szoptatás alapja a jó kezdet.
A magzat kilenc hónapon keresztül a lehető legszorosabb kapcsolatban van az édesanyával.
A szüléskor ez a bensőséges kötődés hirtelen megszakad, ám amikor az újszülöttet először teszik anyja mellére, és újból megérzi a megnyugtató szívdobogást, a pillanat ismét különleges kapcsolatot teremt közöttük. A szakértők szerint ennek az élménynek, a szoptatásnak legalább hat hónapig kellene tartania.
A nemzetközi felmérések azt mutatják, hogy a nők kilencvennyolc százaléka alkalmas a szoptatásra. Sok anya mégis úgy véli, hogy valamilyen fizikai vagy lelki okból képtelen természetes módon táplálni gyermekét. Nehéz megállapítani, hogy ezek valós indokok-e, vagy csak az első szoptatás sokszor kellemetlen élménye rémíti meg a nőket. Ezért hasznos az előzetes felkészítés, a csecsemős nővér hozzáértő segítsége.
Valaha a szoptatás művészete anyáról lányra szállt. A tapasztalt édesanyák segítették az ifjú anyákat, a szoptatás közös élménnyé vált a nők körében. Ma ezt a feladatot az egyre népszerűbb baba-mama csoportok veszik át, ahol a fiatalasszonyok tapasztalatot cserélhetnek, és megoszthatják egymással problémáikat. Mindemellett a legtöbb nő egyszerre szeretne gondoskodó anya és vonzó feleség lenni. A mellük formáját féltők hamar abbahagyják a szoptatást. Pedig a szoptatással lényegesen több előny jár, mint hátrány.
A tökéletesen emészthető, a csecsemő immunrendszerét erősítő anyatejet semmi sem pótolja. Segít az ép fogazat kialakulásában, megóv a fertőzésektől. A közelmúltban rengeteg kutatást végeztek azzal kapcsolatban, hogy az édesanyák mikor kezdjék szilárd táplálékra szoktatni gyermeküket. Az egészségügyi és szoptatási szakemberek megegyeznek abban, hogy a legjobb, ha megvárják a hat hónapos kort.

A legtöbb baba csak hat-kilenc hónapos korára lesz képes szilárd ételeket fogyasztani.
Azonban ha a családban előfordult allergia, érdemes még tovább szoptatni a gyermeket.
Egy februárban közzétett, amerikai tanulmány szerint, azoknál a babáknál, akiket az első hat hónapban kizárólag szoptattak, kevesebb esetben fordul elő tüdő- és fülgyulladás, mint azoknál, akiket a 4. és 6. hónap között más táplálékkal is elkezdtek etetni.
Korábbi tanulmányok azt is kimutatták, hogy az első hat hónapi kizárólagos szoptatás a hasmenéses betegségek kockázatát is csökkenti.
A szoptatás nemcsak a gyermeknek hasznos. A szakemberek szerint csökkenti a mellrák kialakulásának veszélyét is. Egészségügyi előnyei mellett, lelki haszonnal is jár. A szoptatás múlhatatlan élménye anya és gyermeke számára megelőlegezi a kettejük közti későbbi, szoros kapcsolatot. Kutatások igazolják, hogy már a legalább egy hónapig szoptatott csecsemőnek is felnőttkorában kevesebb lelki problémával kell szembenéznie. A szoptatás pozitív hatása a kötődésre és a lelki fejlődésre, később jelentős szerepet játszik a stressz csökkentésében is.
A szoptatás tudománya
2006. november 7.
Volt idő, amikor elképzelhetetlennek tűnt, hogy a csecsemőt ne az édesanyja etesse saját tejével. Más korokban a nagyvilági dámák szoptató dajkát fogadtak gyermekük mellé. Jöttek újabb szokások, volt, amikor divatjamúltnak vélték a természetes táplálást. Manapság egyre több anya hallgat az orvosok véleményére, amely szerint nincs jobb a kicsinek, mint az anyatej.
Hirdetés
A magzat kilenc hónapon keresztül a lehető legszorosabb kapcsolatban van az édesanyával.
Szokások és a gyakorlat
A nemzetközi felmérések azt mutatják, hogy a nők kilencvennyolc százaléka alkalmas a szoptatásra. Sok anya mégis úgy véli, hogy valamilyen fizikai vagy lelki okból képtelen természetes módon táplálni gyermekét. Nehéz megállapítani, hogy ezek valós indokok-e, vagy csak az első szoptatás sokszor kellemetlen élménye rémíti meg a nőket. Ezért hasznos az előzetes felkészítés, a csecsemős nővér hozzáértő segítsége.
Valaha a szoptatás művészete anyáról lányra szállt. A tapasztalt édesanyák segítették az ifjú anyákat, a szoptatás közös élménnyé vált a nők körében. Ma ezt a feladatot az egyre népszerűbb baba-mama csoportok veszik át, ahol a fiatalasszonyok tapasztalatot cserélhetnek, és megoszthatják egymással problémáikat. Mindemellett a legtöbb nő egyszerre szeretne gondoskodó anya és vonzó feleség lenni. A mellük formáját féltők hamar abbahagyják a szoptatást. Pedig a szoptatással lényegesen több előny jár, mint hátrány.
A tökéletesen emészthető, a csecsemő immunrendszerét erősítő anyatejet semmi sem pótolja. Segít az ép fogazat kialakulásában, megóv a fertőzésektől. A közelmúltban rengeteg kutatást végeztek azzal kapcsolatban, hogy az édesanyák mikor kezdjék szilárd táplálékra szoktatni gyermeküket. Az egészségügyi és szoptatási szakemberek megegyeznek abban, hogy a legjobb, ha megvárják a hat hónapos kort.
A legtöbb baba csak hat-kilenc hónapos korára lesz képes szilárd ételeket fogyasztani.
Azonban ha a családban előfordult allergia, érdemes még tovább szoptatni a gyermeket.
Egy februárban közzétett, amerikai tanulmány szerint, azoknál a babáknál, akiket az első hat hónapban kizárólag szoptattak, kevesebb esetben fordul elő tüdő- és fülgyulladás, mint azoknál, akiket a 4. és 6. hónap között más táplálékkal is elkezdtek etetni.
Korábbi tanulmányok azt is kimutatták, hogy az első hat hónapi kizárólagos szoptatás a hasmenéses betegségek kockázatát is csökkenti.
A szoptatás nemcsak a gyermeknek hasznos. A szakemberek szerint csökkenti a mellrák kialakulásának veszélyét is. Egészségügyi előnyei mellett, lelki haszonnal is jár. A szoptatás múlhatatlan élménye anya és gyermeke számára megelőlegezi a kettejük közti későbbi, szoros kapcsolatot. Kutatások igazolják, hogy már a legalább egy hónapig szoptatott csecsemőnek is felnőttkorában kevesebb lelki problémával kell szembenéznie. A szoptatás pozitív hatása a kötődésre és a lelki fejlődésre, később jelentős szerepet játszik a stressz csökkentésében is.
Ha tavasz, akkor D-vitamin! - Kiskegyed.hu
Ha tavasz, akkor D-vitamin! - Kiskegyed.hu
Ma már egyre több ország egészségügyi programja hangsúlyozza a D-vitamin körüli problémát, és vitaminkészítmények szedésére, valamint némi napozásra buzdítja a kedves polgárokat.
Rengeteg vitaminról, természetes anyagról bizonyosodott már be, hogy gyógyíthatatlannak hitt (vagy elhitetett) betegségek ellenszereként is hatásos. Ma már kinyilvánított - és elfogadott - tény, hogy az emberek jelenlegi általános D-vitamin szintje messze alulmúlja az általános egészséghez szükséges mennyiséget. Ez nagyban növeli a rák kockázatát, de ugyanígy a csontok és a szív-érrendszer egészségére is hatással van, valamint elősegíti a szklerózis multiplex és más betegségek kialakulását is.
Egy korábbi mintákból elvégzett kutatás megállapította, hogy akiknek a szervezetében viszonylag magas volt a D-vitamin szintje, 17%-kal kisebb volt a rák kialakulásának kockázata, és 29%-kal a halálos rákos betegség kockázata. Az emésztőrendszeri rákos megbetegedéseket tekintve 43 %-kal kisebb volt a megbetegedés kockázata a magasabb D-vitamin szintű egyéneknél, az elhalálozás kockázata pedig 45%-kal csökkent.
A legnagyobb eltérést pozitív irányban a hasnyálmirigy és a vastagbél-rák kockázatánál találták. A legmagasabb és a legalacsonyabb D-vitamin szintű csoport között 50% eltérés mutatkozott a mellrák kialakulásának kockázatában.
Leginkább képződik, méghozzá a bőrben, a napfény hatására. Ezen kívül táplálékkal is bevihető, ez azonban nem annyira hatékony megoldás, hiszen a készételek elenyésző mennyiséget tartalmaznak csupán. Érdekes tény, hogy a tejben borzasztóan kevés D-vitamin található, és a legtöbb tejtermék egyáltalán nem tartalmaz D-vitamint. Persze ma már egyre több terméket dúsítanak különböző vitaminokkal, ilyenkor mindig érdemes ránézni a mennyiségre. A különböző táplálék-kiegészítőkben a D2-, vagy D3-vitamint kell keresni, ez – a néha kolekalciferolnak nevezett – az aktív formája.
A legnehezebb kérdés az, hogyan küszöböljük ki a nap káros hatásait úgy, hogy közben megfelelő mennyiségű D-vitaminnal látjuk el a szervezetünket. Ha napvédővel kenjük be magunkat, nem sokat tettünk az üdvösségért, hiszen ez blokkolja azokat a sugarakat, amelyek a D-vitamin képzésében szerepet játszanak.
Természetesen nincs mindenkire egyformán alkalmazható szabály, hiszen az, hogy mennyi D-vitamint állít elő egy szervezet a napfény hatására, függ attól, hol él az illető, milyen a bőrtípusa, hogyan táplálkozik és így tovább. Sokan a napi 15 percet adják meg délutáni napsütésben, mint jó középút, ám van, akinek ez meg sem kottyan, másnak pedig akár a bőrrákos adagja is lehet. Télen, vagy fényszegény időszakokban érdemes a szoláriumra hagyatkozni: kutatások bizonyították be, hogy ugyanolyan jó (és rossz) hatással van a szervezetre, mint a napsugárzás.
Magára a fényre minden élőlénynek szüksége van. A fotoszintetizáló létforma is tovább él bennünk, és ez a funkció ugyanúgy megmaradt, ahogy a későbbi evolúciós stádiumok is felfedezhetőek a mostani test működésében. Ennek ellenére meglehetősen élhetetlenné tettük a bolygót, és senki nem számolt a napsugárzás ma tapasztalható ijesztő hatásaival. Úgyhogy biztos, ami biztos, szedjünk D-vitamint táplálék-kiegészítő formában – a kutatások szerint legalább napi 2000 NE-t -, tartózkodjunk a (legtöbb) rákkeltő naptejektől, és a déli, kora délutáni napsugaraktól. Az elviselhetőbb órákban pedig töltsünk minél több időt a szabadban, hiszen nem csak a fény, de a friss oxigén is lételeme a szervezetnek.
Ha tavasz, akkor D-vitamin!
2009. március 12.
Az első tavaszi napsugarak – de akár a szolárium is – nagyban javítják a hangulatunkat. A hosszú, sötét téli napok alatt ugyanis erősen lecsökken a szervezetben levő D-vitamin, ami nem csak a kedvünket, hanem az egészségünket is károsíthatja, így ideje feltankolni!
Hirdetés
A tudomány végre megszólalhat
Rengeteg vitaminról, természetes anyagról bizonyosodott már be, hogy gyógyíthatatlannak hitt (vagy elhitetett) betegségek ellenszereként is hatásos. Ma már kinyilvánított - és elfogadott - tény, hogy az emberek jelenlegi általános D-vitamin szintje messze alulmúlja az általános egészséghez szükséges mennyiséget. Ez nagyban növeli a rák kockázatát, de ugyanígy a csontok és a szív-érrendszer egészségére is hatással van, valamint elősegíti a szklerózis multiplex és más betegségek kialakulását is.
Mérhető a különbség
Egy korábbi mintákból elvégzett kutatás megállapította, hogy akiknek a szervezetében viszonylag magas volt a D-vitamin szintje, 17%-kal kisebb volt a rák kialakulásának kockázata, és 29%-kal a halálos rákos betegség kockázata. Az emésztőrendszeri rákos megbetegedéseket tekintve 43 %-kal kisebb volt a megbetegedés kockázata a magasabb D-vitamin szintű egyéneknél, az elhalálozás kockázata pedig 45%-kal csökkent.
A legnagyobb eltérést pozitív irányban a hasnyálmirigy és a vastagbél-rák kockázatánál találták. A legmagasabb és a legalacsonyabb D-vitamin szintű csoport között 50% eltérés mutatkozott a mellrák kialakulásának kockázatában.
Honnan jön a D-vitamin?
Leginkább képződik, méghozzá a bőrben, a napfény hatására. Ezen kívül táplálékkal is bevihető, ez azonban nem annyira hatékony megoldás, hiszen a készételek elenyésző mennyiséget tartalmaznak csupán. Érdekes tény, hogy a tejben borzasztóan kevés D-vitamin található, és a legtöbb tejtermék egyáltalán nem tartalmaz D-vitamint. Persze ma már egyre több terméket dúsítanak különböző vitaminokkal, ilyenkor mindig érdemes ránézni a mennyiségre. A különböző táplálék-kiegészítőkben a D2-, vagy D3-vitamint kell keresni, ez – a néha kolekalciferolnak nevezett – az aktív formája.
A D-vitamin segít a kalcium és foszfor felszívódásában. Megfelelő D-vitamin mennyiség mellett képes csak egészségesen fejlődni és regenerálódni a csontozat, illetve a fogak. A rák egyik kiváltó okának is tartják a D-vitaminhiányt, és a depressziótól a csontritkulásig számos betegséghez vezet, ha nem megfelelő a szervezetben a mennyisége.
Napozni vagy nem napozni?
A legnehezebb kérdés az, hogyan küszöböljük ki a nap káros hatásait úgy, hogy közben megfelelő mennyiségű D-vitaminnal látjuk el a szervezetünket. Ha napvédővel kenjük be magunkat, nem sokat tettünk az üdvösségért, hiszen ez blokkolja azokat a sugarakat, amelyek a D-vitamin képzésében szerepet játszanak.
Természetesen nincs mindenkire egyformán alkalmazható szabály, hiszen az, hogy mennyi D-vitamint állít elő egy szervezet a napfény hatására, függ attól, hol él az illető, milyen a bőrtípusa, hogyan táplálkozik és így tovább. Sokan a napi 15 percet adják meg délutáni napsütésben, mint jó középút, ám van, akinek ez meg sem kottyan, másnak pedig akár a bőrrákos adagja is lehet. Télen, vagy fényszegény időszakokban érdemes a szoláriumra hagyatkozni: kutatások bizonyították be, hogy ugyanolyan jó (és rossz) hatással van a szervezetre, mint a napsugárzás.
Biztos, ami biztos
Magára a fényre minden élőlénynek szüksége van. A fotoszintetizáló létforma is tovább él bennünk, és ez a funkció ugyanúgy megmaradt, ahogy a későbbi evolúciós stádiumok is felfedezhetőek a mostani test működésében. Ennek ellenére meglehetősen élhetetlenné tettük a bolygót, és senki nem számolt a napsugárzás ma tapasztalható ijesztő hatásaival. Úgyhogy biztos, ami biztos, szedjünk D-vitamint táplálék-kiegészítő formában – a kutatások szerint legalább napi 2000 NE-t -, tartózkodjunk a (legtöbb) rákkeltő naptejektől, és a déli, kora délutáni napsugaraktól. Az elviselhetőbb órákban pedig töltsünk minél több időt a szabadban, hiszen nem csak a fény, de a friss oxigén is lételeme a szervezetnek.
A rák stádiumai és a műtétek / Cikkek / Daganatos betegségek / Kiemelt témák
A rák stádiumai és a műtétek / Cikkek / Daganatos betegségek / Kiemelt témák
A kimetszett daganatot és a környező szöveteket alapos szövettani, mikroszkópos vizsgálatnak vetik alá, ami a posztoperatív kezelés megválasztása szempontjából fontos. A tumorsejtek tulajdonságai alapján meghatározható, hogy milyen kemoterápiás vagy sugárkezelésre reagálnak jól, azaz pusztulnak el. Az műtét utáni kezelés célja az esetleges szóródások, kiújulások megelőzése. Nem lehet ugyanis tökéletes biztonsággal állítani, hogy a műtéttel minden rákosan elfajult sejtet sikerült eltávolítani a szervezetből. Azt azonban tudni lehet, hogy a primer daganatból elszabadult sejtek új helyükön az eredeti tumorsejtekre jellemző tulajdonságokat hordozzák.
Bizonyos műtétek lehetővé teszik, hogy már a beavatkozás közben megvizsgálják a kimetszett, épnek látszó szövetet. Ilyenkor a biztonságos gyógyulás érdekében lehetőség van a műtét kiterjesztésére.
A legtöbb tumorműtét során eltávolítják a környéki nyirokcsomókat is, mivel ezekbe jutnak el leghamarabb a primer tumorról leszakadt daganatsejtek, illetve itt keletkeznek az első áttétek.
A műtét előtt alkalmazott sugár, kemo- vagy immunterápia célja a daganat méretének csökkentése, jobb műthetősége. A műtét után végzett kezelések pedig a szervezetben esetlegesen megmaradt tumorsejtek elpusztítását, a recidívák (kiújult daganatok) és áttétek megelőzését szolgálják.
A rák stádiumai és a műtétek
A daganatok diagnosztikájának fontos lépése a tumor állapotának, stádiumának megállapítása, mely egyben a kezelés megválasztását is alapvetően meghatározza. A stádiumokat az úgynevezett TNM-rendszer szerint határozzák meg.
A TNM-rendszerben használt betűk jelentése a következő:
A T (tumorméret) betűvel (T0-tól T4-ig) a kiinduló, azaz az adott szervben található primer tumor méretét, elhelyezkedését, kiterjedését adják meg. T0-nál értelemszerűen nem mutatható ki daganat, a T1 nem tapintható, csak diagnosztikai eszközökkel kimutatható nagyságot jelez. A T2 tapintható, de az érintett szerven belül maradt primer tumort jelent. A T4 nagyságú tumor már szomszédos szerveket is érint.
Az N (N0-N3-ig) a közeli nyirokcsomó-áttét meglétét és elhelyezkedését jelzi. Az N az latin "nodus" (csomó) szó rövidítése. N0 esetén nem érintett közeli nyirokcsomó. N1 esetén kimutathatók tumorsejtek egyetlen nyirokcsomóban, de annak mérete a 2 cm-t nem haladja meg. N2 esetén az érintett nyirokcsomó 2-5 cm közötti méretű, N3-nál ennél nagyobb, és több nyirokcsomó is érintett lehet.
Az M a metasztázis (áttét) szó rövidítése, ahol az M0 a távoli áttétek hiányát, az M1 meglétét jelöli.
A T (tumorméret) betűvel (T0-tól T4-ig) a kiinduló, azaz az adott szervben található primer tumor méretét, elhelyezkedését, kiterjedését adják meg. T0-nál értelemszerűen nem mutatható ki daganat, a T1 nem tapintható, csak diagnosztikai eszközökkel kimutatható nagyságot jelez. A T2 tapintható, de az érintett szerven belül maradt primer tumort jelent. A T4 nagyságú tumor már szomszédos szerveket is érint.
Az N (N0-N3-ig) a közeli nyirokcsomó-áttét meglétét és elhelyezkedését jelzi. Az N az latin "nodus" (csomó) szó rövidítése. N0 esetén nem érintett közeli nyirokcsomó. N1 esetén kimutathatók tumorsejtek egyetlen nyirokcsomóban, de annak mérete a 2 cm-t nem haladja meg. N2 esetén az érintett nyirokcsomó 2-5 cm közötti méretű, N3-nál ennél nagyobb, és több nyirokcsomó is érintett lehet.
Az M a metasztázis (áttét) szó rövidítése, ahol az M0 a távoli áttétek hiányát, az M1 meglétét jelöli.
A tumor TNM-stádiumának meghatározása kijelöli a lehetséges terápiás megoldásokat is, amelyek bizonyos gyógyulási és túlélési eséllyel párosulnak. Végül ez alapján négy klinikai stádiumot, azon belül pedig alcsoportokat szoktak megállapítani.
Fontos megjegyeznünk, hogy a terápiák folyamatos fejlődése nyomán a gyógyulási arányok fokozatosan javulnak, egyre többféle rákot, egyre későbbi stádiumban is célzottan, jó eredménnyel lehet kezelni.
Fontos megjegyeznünk, hogy a terápiák folyamatos fejlődése nyomán a gyógyulási arányok fokozatosan javulnak, egyre többféle rákot, egyre későbbi stádiumban is célzottan, jó eredménnyel lehet kezelni.
|
A sebészi terápia
A daganat műthetőségének függvénye a stádiuma. Ha a daganat mérete viszonylag kicsi, azaz a kiindulási szerven belül marad, nem képzett áttétet, jól hozzáférhető, a legkedvezőbb és a beteg számára legbiztonságosabb terápia a tumor és bizonyos ráhagyással a környező szövet kimetszése. Az egészségesnek látszó szövet kivágását az indokolja, hogy előfordulhatnak benne tumorsejtek, amelyek a műtét után áttét vagy a daganat kiújulásának forrásaivá válhatnának.A kimetszett daganatot és a környező szöveteket alapos szövettani, mikroszkópos vizsgálatnak vetik alá, ami a posztoperatív kezelés megválasztása szempontjából fontos. A tumorsejtek tulajdonságai alapján meghatározható, hogy milyen kemoterápiás vagy sugárkezelésre reagálnak jól, azaz pusztulnak el. Az műtét utáni kezelés célja az esetleges szóródások, kiújulások megelőzése. Nem lehet ugyanis tökéletes biztonsággal állítani, hogy a műtéttel minden rákosan elfajult sejtet sikerült eltávolítani a szervezetből. Azt azonban tudni lehet, hogy a primer daganatból elszabadult sejtek új helyükön az eredeti tumorsejtekre jellemző tulajdonságokat hordozzák.
Bizonyos műtétek lehetővé teszik, hogy már a beavatkozás közben megvizsgálják a kimetszett, épnek látszó szövetet. Ilyenkor a biztonságos gyógyulás érdekében lehetőség van a műtét kiterjesztésére.
A legtöbb tumorműtét során eltávolítják a környéki nyirokcsomókat is, mivel ezekbe jutnak el leghamarabb a primer tumorról leszakadt daganatsejtek, illetve itt keletkeznek az első áttétek.
Műtét más céllal
Mivel a tumorsejtek rendkívül "falánkak", fékevesztett növekedésükhöz nagyon sok tápanyagot vonnak el a szervezet többi részétől, és az ellenük küzdő immunrendszert is megterhelik jelenlétükkel, műtétet indokolhat a tumorsejtek tömegének eltávolítása későbbi stádiumokban is, amikor a tumor már átlépte a kiindulási szerv határát. Ilyenkor a műtét jelentősen növeli az egyéb terápiák hatékonyságát, hozzájárulhat a beteg jobb közérzetéhez, a kompressziós szövődmények megelőzéséhez és a palliatív ("megtartó") kezelés részét képezi.Kombinált kezelés
Kombinált kezelésről beszélünk, ha több terápiás megoldást együttesen alkalmaznak annak érdekében, hogy ezek egymás hatékonyságát növeljék. Rosszindulatú daganatos betegség esetén szinte sohasem várható, hogy kizárólag műtétet végeznek. Ez rendszerint a komplex gyógyítás része.A műtét előtt alkalmazott sugár, kemo- vagy immunterápia célja a daganat méretének csökkentése, jobb műthetősége. A műtét után végzett kezelések pedig a szervezetben esetlegesen megmaradt tumorsejtek elpusztítását, a recidívák (kiújult daganatok) és áttétek megelőzését szolgálják.
Ételek és étrend rák ellen - Kiskegyed.hu
Ételek és étrend rák ellen - Kiskegyed.hu
Egy amerikai rákkutató intézet, az American Institute for Cancer Research, rendkívül fontosnak tartja, hogy a legfrissebb kutatási eredményeket átültesse a mindennapi gyakorlatba. Ennek egyik leghatásosabb módja az egészséges étrend és életmód népszerűsítése, ugyanis mindkettő csökkentheti a daganatos betegség kialakulásának kockázatát.
Az intézet 1989-ben indította el negyedévenként megjelenő hírlevelét, amely azóta is tájékoztatja olvasóit a helyes táplálkozás, az egészségesebb életmód legfrissebb kutatásokon alapuló elveiről.
E szerint:
Saláta készítésekor válaszd a sötétzöld salátaleveleket – minél sötétebb ugyanis, annál értékesebb tápanyagokat tartalmaz.
Kísérletezz szokatlan zöldséggel és gyümölccsel is! Próbáld ki a kínai kelkáposztát, a fodorkelt, a vörös levelű salátát, a brokkolit, a pitypang zöldjét, az avokádót, a mangót, a kivit, a csillaghúrt és mindent, ami csak belefér!
A kész gyümölcsjoghurt helyett inkább a zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú joghurtot részesítsd előnyben! Készíts ebből reszelt almával, banánnal és fahéjjal vagy ananászdarabokkal, körtével és szilvával, illetve kevés kókuszreszelékkel mixelt gyümölcsjoghurtot, fogyaszd mazsolával és kedvenc gabonapelyheddel. Légy kreatív, próbálj ki minél több változatot!
Készíts saját „gyümölcsmüzlit”: keverj össze friss gyümölcslét gyümölcsdarabkákkal, öntsd tálkába, keverj hozzá különféle magokat, és hűtsd le!
Készíts alacsony kalóriatartalmú frissítő italt: készíts frissen préselt gyümölcslét és hígítsd tejjel vagy ásványvízzel. Keverhetsz hozzá friss citromfüvet, mentát, vaníliát, szegfűszeget és fahéjat is.
Az édesítéshez pedig használj mézet.
Tegyél több zöldséget a szendvicsedre! A saláta és a paradicsom, az uborka, a répa, a kelbimbó, a zöldpaprika és a brokkoli is kitűnő.
Az üzletekben kapható félkész vagy készétel öntet helyett készíts mindent frissen! Ha időnként mégis vásárolni kényszerülsz, egészítsd ki finomra vágott zöldséggel: friss hagymával, zöld vagy piros húsú paprikával, spenóttal, zellerrel, gombával, apróra vágott petrezselyemmel.
Tegyél több babot, lencsét vagy borsót a levesbe, párolt ételbe és salátába. Hús helyett is használhatod őket!
Próbáld ki a tofut: jó növényi eredetű fehérjeforrás, mely rákmegelőző hatású anyagokat is tartalmaz. Ha hajlamos vagy a puffadásra, csak mértékkel fogyaszd, és este lehetőleg mindig kerüld.
A csökkentett zsírtartalmú, fagyasztott ételt egészítsd ki mindig friss salátával, joghurttal! Desszertként az étkezések közötti időszakban mindig egyél gyümölcsöt, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájuss.
Ne csak rizst és burgonyát használj köretnek, időnként próbálj ki más, kevésbé mindennapos gabonafélét is: a hajdinát, az árpát, a vadrizst, a köleskását.
A gabonapelyhek növelik a rosttartalmat: szórj a müzlidbe, főzelékedbe egy-két teáskanálnyi korpát, zabpelyhet, lenmagot. Ha növeled a rostbevitelt, ügyelj rá, hogy bőségesen fogyassz mellette folyadékot is – különben székrekedés és puffadás alakulhat ki.
Egyél több héjában sült krumplit!. Fogyassz hozzá zsírszegény sajtot, kevert túrót (joghurttal és friss fűszerekkel), és adj hozzá friss, párolt brokkolit vagy savanyú káposztát!
- A rákmegelőző tápanyagok és gyógyhatású anyagok minden ételnél különbözőek, ezért célszerű minél változatosabban táplálkozni.
- Ha túl elfoglalt vagy ahhoz, hogy hét közben főzőcskézz, szánj rá időt a hétvégén, készíts alacsony zsírtartalmú zöldséges lasagnét vagy párolt babot, fagyaszd le és az elfoglaltabb napokon gyorsételként ezt vedd elő, ne a gyárit használd!
- Ha étteremben eszel, kérdezd meg, miből áll az étel, hogyan készítik.
- Ha repülőn utazol, a légitársaságnál előre jelezd, hogy alacsony zsírtartalmú, vegetáriánus vagy kalóriaszegény ételt kérsz!
- A grillezett ételt ne pörköld, ne főzd túl! Sütés előtt távolíts el minden látható zsírt, hogy kiküszöböld a zsiradék meggyulladását és rákkeltő anyagok képződését.
- Ha ügyelned kell a testsúlyodra, magas zsírtartalmú kedvenceidből csak ritkán és keveset egyél! Inkább friss gyümölccsel, zöldséggel és teljes őrlésű gabonaétellel lakj jól!
-Csak a társaság, vagy pszichés okok miatt eszel, vagy mert egyszerűen csak megkívánod az étel illatát és ízét? Hallgass a szervezetedre és csak akkor egyél, ha valóban éhes vagy!
-Étvágygerjesztőként aperitif helyett rendelj salátát vagy alacsony zsírtartalmú előételt!
-Használj gyógynövényt és fűszert zsír és só helyett! Próbáld ki a borsót rozmaringgal, a zöldbabot kaporral, a cukkinit oreganóval vagy a paradicsomot bazsalikommal!
- Ha néha kicsit kirúgsz a hámból másnap feltétlenül tedd jóvá! Például zöldség- vagy gyümölcsnappal, esetleg tarthatsz léböjtnapot is. Időszakonként amúgy sem árt, ha belül is alaposabban kitakarítasz: végezz szakember felügyeletével rövidebb-hosszabb méregtelenítő, regeneráló kúrát!
Ételek és étrend rák ellen
2008. június 13.
A daganatos betegség kialakulása szorosan összefügg a táplálkozással, az életmóddal. Aki szeretné nagyobb eséllyel elkerülni e komoly betegséget, nem árt, ha meggondolja, mit, mikor, hogyan és mivel eszik.
Hirdetés
Az intézet 1989-ben indította el negyedévenként megjelenő hírlevelét, amely azóta is tájékoztatja olvasóit a helyes táplálkozás, az egészségesebb életmód legfrissebb kutatásokon alapuló elveiről.
E szerint:
Fogyassz több zöldséget!
Saláta készítésekor válaszd a sötétzöld salátaleveleket – minél sötétebb ugyanis, annál értékesebb tápanyagokat tartalmaz.
Kísérletezz szokatlan zöldséggel és gyümölccsel is! Próbáld ki a kínai kelkáposztát, a fodorkelt, a vörös levelű salátát, a brokkolit, a pitypang zöldjét, az avokádót, a mangót, a kivit, a csillaghúrt és mindent, ami csak belefér!
A kész gyümölcsjoghurt helyett inkább a zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú joghurtot részesítsd előnyben! Készíts ebből reszelt almával, banánnal és fahéjjal vagy ananászdarabokkal, körtével és szilvával, illetve kevés kókuszreszelékkel mixelt gyümölcsjoghurtot, fogyaszd mazsolával és kedvenc gabonapelyheddel. Légy kreatív, próbálj ki minél több változatot!
Készíts saját „gyümölcsmüzlit”: keverj össze friss gyümölcslét gyümölcsdarabkákkal, öntsd tálkába, keverj hozzá különféle magokat, és hűtsd le!
Készíts alacsony kalóriatartalmú frissítő italt: készíts frissen préselt gyümölcslét és hígítsd tejjel vagy ásványvízzel. Keverhetsz hozzá friss citromfüvet, mentát, vaníliát, szegfűszeget és fahéjat is.
Az édesítéshez pedig használj mézet.
Tegyél több zöldséget a szendvicsedre! A saláta és a paradicsom, az uborka, a répa, a kelbimbó, a zöldpaprika és a brokkoli is kitűnő.
Az üzletekben kapható félkész vagy készétel öntet helyett készíts mindent frissen! Ha időnként mégis vásárolni kényszerülsz, egészítsd ki finomra vágott zöldséggel: friss hagymával, zöld vagy piros húsú paprikával, spenóttal, zellerrel, gombával, apróra vágott petrezselyemmel.
Tegyél több babot, lencsét vagy borsót a levesbe, párolt ételbe és salátába. Hús helyett is használhatod őket!
Próbáld ki a tofut: jó növényi eredetű fehérjeforrás, mely rákmegelőző hatású anyagokat is tartalmaz. Ha hajlamos vagy a puffadásra, csak mértékkel fogyaszd, és este lehetőleg mindig kerüld.
A csökkentett zsírtartalmú, fagyasztott ételt egészítsd ki mindig friss salátával, joghurttal! Desszertként az étkezések közötti időszakban mindig egyél gyümölcsöt, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájuss.
Ne csak rizst és burgonyát használj köretnek, időnként próbálj ki más, kevésbé mindennapos gabonafélét is: a hajdinát, az árpát, a vadrizst, a köleskását.
A gabonapelyhek növelik a rosttartalmat: szórj a müzlidbe, főzelékedbe egy-két teáskanálnyi korpát, zabpelyhet, lenmagot. Ha növeled a rostbevitelt, ügyelj rá, hogy bőségesen fogyassz mellette folyadékot is – különben székrekedés és puffadás alakulhat ki.
Egyél több héjában sült krumplit!. Fogyassz hozzá zsírszegény sajtot, kevert túrót (joghurttal és friss fűszerekkel), és adj hozzá friss, párolt brokkolit vagy savanyú káposztát!
Jó tudni
- Próbáld kiiktatni életedből a húsféléket. Szerencsétlen vágásra szánt állatok annyiféle gyógyszert, antibiotikumot, vegyszert, növesztő hormont kapnak, hogy az aligha tud kiürülni a szervezetükből.- A rákmegelőző tápanyagok és gyógyhatású anyagok minden ételnél különbözőek, ezért célszerű minél változatosabban táplálkozni.
- Ha túl elfoglalt vagy ahhoz, hogy hét közben főzőcskézz, szánj rá időt a hétvégén, készíts alacsony zsírtartalmú zöldséges lasagnét vagy párolt babot, fagyaszd le és az elfoglaltabb napokon gyorsételként ezt vedd elő, ne a gyárit használd!
- Ha étteremben eszel, kérdezd meg, miből áll az étel, hogyan készítik.
- Ha repülőn utazol, a légitársaságnál előre jelezd, hogy alacsony zsírtartalmú, vegetáriánus vagy kalóriaszegény ételt kérsz!
- A grillezett ételt ne pörköld, ne főzd túl! Sütés előtt távolíts el minden látható zsírt, hogy kiküszöböld a zsiradék meggyulladását és rákkeltő anyagok képződését.
- Ha ügyelned kell a testsúlyodra, magas zsírtartalmú kedvenceidből csak ritkán és keveset egyél! Inkább friss gyümölccsel, zöldséggel és teljes őrlésű gabonaétellel lakj jól!
-Csak a társaság, vagy pszichés okok miatt eszel, vagy mert egyszerűen csak megkívánod az étel illatát és ízét? Hallgass a szervezetedre és csak akkor egyél, ha valóban éhes vagy!
-Étvágygerjesztőként aperitif helyett rendelj salátát vagy alacsony zsírtartalmú előételt!
-Használj gyógynövényt és fűszert zsír és só helyett! Próbáld ki a borsót rozmaringgal, a zöldbabot kaporral, a cukkinit oreganóval vagy a paradicsomot bazsalikommal!
- Ha néha kicsit kirúgsz a hámból másnap feltétlenül tedd jóvá! Például zöldség- vagy gyümölcsnappal, esetleg tarthatsz léböjtnapot is. Időszakonként amúgy sem árt, ha belül is alaposabban kitakarítasz: végezz szakember felügyeletével rövidebb-hosszabb méregtelenítő, regeneráló kúrát!
Tartsd meg a melled! - Kiskegyed.hu
Tartsd meg a melled! - Kiskegyed.hu
A Rém rendes család hajdani sztárja nem pánikolt be, amikor csomót találtak az egyik mellében: gyorsan levetette mind a kettőt. Mindezt abból a meggyőződésből, miszerint az édesanyja korábbi mellrákja miatt ő is hajlamos a betegségre, ráadásul a rákos gént is megtalálták a színésznő szervezetében. A kettős emlőeltávolítás kezd egyre gyakoribb megoldás lenni azon nők körében, akik a korlátozott adatok birtokában teljesen alárendelik magukat az orvosuk nézőpontjának – aki nem mellékesen többnyire férfi, tehát nem igazán képes átérezni, hogy ez a beavatkozás nem csak egyszerű sebészeti kérdés.
Vannak olyan megdöbbentő adatok, amikkel a rák megelőzése és gyógyítása egyszerűbbé válik, mint akár egy gombás betegségé. Ezek sok éve ismertek, kutatásokkal igazolt eredményekkel járnak, mégsem propagálják őket annyira… A NaturalNews nevű, természetes egészséggel és táplálkozássalfoglalkozó, meglehetősen szókimondó internetes magazin szerint a mellrák az egyik legkönnyebben gyógyítható rákfajta, számos megoldás létezik a kezelésére, és egyik sem jár műtéti beavatkozással. Ha Christina Applegate – és a többi sorstárs – ismerné ezeket az információkat, egész életében a saját, természetes melleivel élhetne. Ehelyett olyan drasztikus megoldáshoz folyamodott, ami ráadásul egyáltalán nem garantálja, hogy a szervezetében ezen túl nem újul ki a rák.
A rák nem egy helyi daganat, hanem a tönkrement immunrendszer eredménye. Egy egészséges, fiatal ember szervezetében naponta 100-200 rákos sejt termelődik. Amikor az immunrendszer gyengül, vagy nem működik megfelelően, a rákos sejtek száma több ezerre, akár több millióra emelkedik. Ennek egyáltalán nem vagyunk tudatában, mivel egymillió rákos sejt mindössze akkora, mint egy tűhegynyi kis pont. A következő fázisban egymilliárd, vagy akár ötmilliárd sejt képződik, és mire kitapintható kis csomóvá válik, már legalább tízmilliárd sejtből áll a tumor – bár nyilván nem minden csomó rákos daganat.
Ebből következik, hogy hiába távolítanak el egy daganatot a test valamelyik részéből, a beteg nem gyógyult meg. Hacsak nem kezelik azt az állapotot, ami idáig vezetett, a rák nagy valószínűséggel kiújul majd más szövetekben. Mike Adams, a NaturalNews alapítója és szakértője szerint Christina Applegate hiába gondolja, hogy ettől meggyógyult. Hacsak az életmódján gyökeresen nem változtat, pontosan ugyanakkora az esélye a rákra, mint a mellei eltávolítása előtt: kiújulhat akár a méhében, a bőrén, a májában, a csontjaiban, az agyában is
A mammográfia egyenesen veszélyes: olyan súlyosan károsítja a DNS-t az okozott sugárzás, hogy a kutatások szerint minden egyes nőre, akinek segített időben felfedezni a rákot, kilenc olyan jut, akinél segített felgyorsítani a rákos sejtek szaporodását.
Semmiképpen nem úgy, hogy embereket csonkítunk meg. Az immunrendszer működése azzal állítható helyre, ha megtisztítjuk a szervezetet a mérgektől, és megfelelően tápláljuk a testet. Elegendő alvás, kiegyensúlyozott táplálkozás és megfelelő mértékű testmozgás mellett a szervezet 24 órán belül több mint egymilliárd immunsejtet képes termelni.
A betegségre, és a megelőzésre is a teljes életmódváltás a megoldás: a napi rutinunkat és szokásainkat kell „rákmentessé” tenni.
Ezekre van szükség:
● Rengeteg D-vitamin és természetes napfény
● Rendszeres testmozgás
● Rákellenes ételek napi szinten való fogyasztása: csírák, nyers zöldséglevek, káposzta, brokkolistb.
● Szuperételek napi szinten való fogyasztása: bogyós gyümölcsök, fokhagyma, kakaó, goji bogyók, lúgos őrlemény stb.
● Rákellenes gyógynövények napi szinten való fogyasztása: macskakarom, zöld teastb.
● Rákellenes étrendkiegészítők napi szinten való fogyasztása: gránátalma, cink, rezveratrol, speciális B-vitaminok stb.
● Teljesen elkerülni a személyes higiéniai és kozmetikai termékekben található mérgező vegyi anyagokat.
● Kerülni az olyan endokrin-károsító anyagokat, mint a tehéntej, a bolti hús, a műanyagok, a gyógyszerek és a élelmiszer-adalékanyagok.
Tartsd meg a melled!
2008. szeptember 4.
Christina Applegate mellrák-diagnózisa után nem sokkal úgy döntött, megadja magát a klasszikus orvoslásnak, és eltávolíttattja melleit. Sajnos soha senki nem mondta el neki, milyen egyszerű lett volna visszanyerni az egészségét.
Hirdetés
A Rém rendes család hajdani sztárja nem pánikolt be, amikor csomót találtak az egyik mellében: gyorsan levetette mind a kettőt. Mindezt abból a meggyőződésből, miszerint az édesanyja korábbi mellrákja miatt ő is hajlamos a betegségre, ráadásul a rákos gént is megtalálták a színésznő szervezetében. A kettős emlőeltávolítás kezd egyre gyakoribb megoldás lenni azon nők körében, akik a korlátozott adatok birtokában teljesen alárendelik magukat az orvosuk nézőpontjának – aki nem mellékesen többnyire férfi, tehát nem igazán képes átérezni, hogy ez a beavatkozás nem csak egyszerű sebészeti kérdés.
A másik út
Vannak olyan megdöbbentő adatok, amikkel a rák megelőzése és gyógyítása egyszerűbbé válik, mint akár egy gombás betegségé. Ezek sok éve ismertek, kutatásokkal igazolt eredményekkel járnak, mégsem propagálják őket annyira… A NaturalNews nevű, természetes egészséggel és táplálkozássalfoglalkozó, meglehetősen szókimondó internetes magazin szerint a mellrák az egyik legkönnyebben gyógyítható rákfajta, számos megoldás létezik a kezelésére, és egyik sem jár műtéti beavatkozással. Ha Christina Applegate – és a többi sorstárs – ismerné ezeket az információkat, egész életében a saját, természetes melleivel élhetne. Ehelyett olyan drasztikus megoldáshoz folyamodott, ami ráadásul egyáltalán nem garantálja, hogy a szervezetében ezen túl nem újul ki a rák.
A rák nem maga a tumor
A rák nem egy helyi daganat, hanem a tönkrement immunrendszer eredménye. Egy egészséges, fiatal ember szervezetében naponta 100-200 rákos sejt termelődik. Amikor az immunrendszer gyengül, vagy nem működik megfelelően, a rákos sejtek száma több ezerre, akár több millióra emelkedik. Ennek egyáltalán nem vagyunk tudatában, mivel egymillió rákos sejt mindössze akkora, mint egy tűhegynyi kis pont. A következő fázisban egymilliárd, vagy akár ötmilliárd sejt képződik, és mire kitapintható kis csomóvá válik, már legalább tízmilliárd sejtből áll a tumor – bár nyilván nem minden csomó rákos daganat.
Ebből következik, hogy hiába távolítanak el egy daganatot a test valamelyik részéből, a beteg nem gyógyult meg. Hacsak nem kezelik azt az állapotot, ami idáig vezetett, a rák nagy valószínűséggel kiújul majd más szövetekben. Mike Adams, a NaturalNews alapítója és szakértője szerint Christina Applegate hiába gondolja, hogy ettől meggyógyult. Hacsak az életmódján gyökeresen nem változtat, pontosan ugyanakkora az esélye a rákra, mint a mellei eltávolítása előtt: kiújulhat akár a méhében, a bőrén, a májában, a csontjaiban, az agyában is
A hagyományos kezelés többet árt, mint használ
A kemoterápia ugyan megöli a rákos sejteket, de emellett számos hasznos dolgot is megöl a szervezetben. Mivel erősen legyengíti az immunrendszert, valójában hátráltatja a gyógyulást.A mammográfia egyenesen veszélyes: olyan súlyosan károsítja a DNS-t az okozott sugárzás, hogy a kutatások szerint minden egyes nőre, akinek segített időben felfedezni a rákot, kilenc olyan jut, akinél segített felgyorsítani a rákos sejtek szaporodását.
Hogyan gyógyítható?
Semmiképpen nem úgy, hogy embereket csonkítunk meg. Az immunrendszer működése azzal állítható helyre, ha megtisztítjuk a szervezetet a mérgektől, és megfelelően tápláljuk a testet. Elegendő alvás, kiegyensúlyozott táplálkozás és megfelelő mértékű testmozgás mellett a szervezet 24 órán belül több mint egymilliárd immunsejtet képes termelni.
A betegségre, és a megelőzésre is a teljes életmódváltás a megoldás: a napi rutinunkat és szokásainkat kell „rákmentessé” tenni.
Ezekre van szükség:
● Rengeteg D-vitamin és természetes napfény
● Rendszeres testmozgás
● Rákellenes ételek napi szinten való fogyasztása: csírák, nyers zöldséglevek, káposzta, brokkolistb.
● Szuperételek napi szinten való fogyasztása: bogyós gyümölcsök, fokhagyma, kakaó, goji bogyók, lúgos őrlemény stb.
● Rákellenes gyógynövények napi szinten való fogyasztása: macskakarom, zöld teastb.
● Rákellenes étrendkiegészítők napi szinten való fogyasztása: gránátalma, cink, rezveratrol, speciális B-vitaminok stb.
● Teljesen elkerülni a személyes higiéniai és kozmetikai termékekben található mérgező vegyi anyagokat.
● Kerülni az olyan endokrin-károsító anyagokat, mint a tehéntej, a bolti hús, a műanyagok, a gyógyszerek és a élelmiszer-adalékanyagok.
A D-vitaminhiány a bűnös?
Mike Adams látatlanban is biztos abban, hogy Christina Applegate D-vitamin hiányos – ettől nőhetett meg annyira a rákos daganat, hogy már észlelhető méretűvé vált. Hiszen ha elegendő D-vitamin van a vérben, az az összes rákfajta 77%-át képes megelőzni.Kemoterápia nélkül a rák ellen - Kiskegyed.hu
Kemoterápia nélkül a rák ellen - Kiskegyed.hu
Szinte minden szervünk betegségét (hacsak nem fizikai behatás okozta), vissza lehet vezetni lelki és emocionális okokra. Igen, még a genetikusan öröklődő betegségeket is, hiszen nem törvényszerű, hogy valóban bekövetkezik.
Mindannyiunk szervezetében naponta képződnek rákos sejtek, ez egy normális folyamat. Ami nem normális, az az immunrendszerünk, ami nem képes már megbirkózni az alapvető feladataival sem. Folyamatosan mérgezzük a szervezetünket, hormonokkal és antibiotikumokkal kezelt húst, rákkeltő nitritekkel átitatott felvágottat, finomított lisztet és cukrot, alkoholt, koffeint, és más, bele nem való dolgokat etetünk vele. Tiszta vízhez alig jut a szervezetünk, a legtöbben nem mozgunk eleget ahhoz, hogy a szervezet „pumpája” ki tudja üríteni a méreganyagokat, és már kész is a baj.
Nem csak a cukorról van szó – a rákos sejtek tápanyaga tudniillik a cukor –, hanem a sejtjeink, szöveteink megfelelő állapotáról. Ehhez lúgos közegre, sok oxigénre, megfelelő hidratáltságra, és a megfelelő elektromos töltésre van szükség.
A cukor lebénítja a fehérvérsejteket, amik így képtelen lesznek még egyszerű fertőzéssel is elbánni. 25 teáskanálnyi cukor öt órára bénítja meg az fehérvérsejtjeid 92%-át. Egy átlag nyugat-európai naponta 35-40 teáskanál cukrot eszik. Az üdítők, a sütemények, a jégkrém, a gyümölcsjoghurt, az „egészséges” tejdesszertek, a kekszek, de még a svéd húsgolyó is tartalmaz cukrot.
2. Iktasd ki a tejtermékeket!
Az ember az egyetlen faj, aki megissza a másik faj tejét. Bizarr. Nem is való a szervezetbe: savasítja, kivonja belőle a kalciumot, nyúlós ragacsot képez a bélfalakon, amitől aztán nem tudnak felszívódni a tápanyagok, és leterheli az immunrendszert is.
Kemoterápia nélkül a rák ellen
2011. március 31.
Ma már talán nem eretnekség azt állítani: a kemoterápián kívül léteznek más, sokkal hatásosabb kezelési módszerek is a rák gyógyítására. Mind a természetből és a saját öngyógyító képességünkből ered.
A rákos megbetegedések száma elképesztő ütemben növekszik, a legrosszabb az arány az USÁ-ban és Nyugat-Európában. Régóta tudjuk, hogy az életmódunk a bűnös a betegségek kialakulásáért: legalább annyira a lelki okok és a rossz gondolkodás, mint a rossz táplálkozás és a mozgáshiány.Hirdetés
A rák gyógyítható
Brit Kolumbia Victoria Egyetemén alapos utánkövetéses vizsgálatot végeztek 200 személyen, akiknél a rák „spontán megszűnését” tapasztalták. 87%-uknál azt találták, hogy teljesen megváltoztatták a táplálkozásukat a diagnózis után, általában növényi eredetűre. A húsevés és a rák kapcsolatát már többször bebizonyították, a bűnös a hús emésztésekor felszabaduló ammónia.Akarni kell gyógyulni
A rákot nem gyógyítja meg semmilyen szer. A rákot a szervezet maga számolja fel, ha hagyjuk neki. A teljes, tápanyagdús, élő ételek jó minőségű vért képeznek, és kiváló immunrendszert eredményeznek. A rák pedig nem tud jelen lenni egy olyan szervezetben, ami jól működik. Egyszerűen nem él meg benne, elpusztul.Nem csak a cukorról van szó – a rákos sejtek tápanyaga tudniillik a cukor –, hanem a sejtjeink, szöveteink megfelelő állapotáról. Ehhez lúgos közegre, sok oxigénre, megfelelő hidratáltságra, és a megfelelő elektromos töltésre van szükség.
Tippek a megelőzéshez és a természetes gyógyuláshoz
1. Teljesen iktasd ki a cukrokat és a vegyszerekkel készült élelmiszereket!A cukor lebénítja a fehérvérsejteket, amik így képtelen lesznek még egyszerű fertőzéssel is elbánni. 25 teáskanálnyi cukor öt órára bénítja meg az fehérvérsejtjeid 92%-át. Egy átlag nyugat-európai naponta 35-40 teáskanál cukrot eszik. Az üdítők, a sütemények, a jégkrém, a gyümölcsjoghurt, az „egészséges” tejdesszertek, a kekszek, de még a svéd húsgolyó is tartalmaz cukrot.
2. Iktasd ki a tejtermékeket!
Az ember az egyetlen faj, aki megissza a másik faj tejét. Bizarr. Nem is való a szervezetbe: savasítja, kivonja belőle a kalciumot, nyúlós ragacsot képez a bélfalakon, amitől aztán nem tudnak felszívódni a tápanyagok, és leterheli az immunrendszert is.
A mammográfia mellrákot okoz? - Kiskegyed.hu
A mammográfia mellrákot okoz? - Kiskegyed.hu
Mást sem hallunk a sztároktól, a médiából, mint hogy szűrni kell, rendszeresen, és akkor megelőzhető a baj. Ennek fényében megdöbbentő az a kutatási eredmény, amit tavaly jelentettek meg a legnevesebb amerikai orvosi magazin, a JAMA lapjain: a mammográfiás emlőszűrő programok bevezetése Európában magasabb mellrák-előfordulási arányhoz vezetett.
A logikus reakció erre az lehet, hogy persze, hiszen a szűrés következtében több nőről derült ki, hogy rákja van. Azonban nem ez a helyzet. A kutatók szerint pont a rendszeresen szűrt nők között lett magasabb az arány, míg a hat év után egyszer szűrt csoportban nem változott. Ebből egy forradalmi következtetés született: úgy gondolják, hogy ha nem fedezik fel, és nem állnak neki kemoterápiával és sugárzással kezelni a rák bizonyos fajtáit, akkor az magától is képes elmúlni, a szervezet immunrendszere kezeli a problémát.
Eközben a módszer hamis pozitívokat is produkál, azaz egyszerűen nem veszi észre a valóban káros daganatot. Dr. Samuel Epstein A rák politikája című könyvében azt állítja, hogy a 40 és 49 év közötti nők nők körében a mammográfia négy rákos esetből egyet nem szűr ki. Az amerikai Nemzeti Rák Intézet még ennél is magasabbra teszi az arányt: szerintük ugyanebben a korcsoportban a daganatok 40%-a elkerüli a vizsgálók figyelmét. És mivel a mell szövete fiatalabb korban jóval sűrűbb, nehezebben észlelhetők a tumorok, így kétszer gyakoribb a hamis negatív eredmény a 40 alatti nők körében.
És ha ez így nem lenne elég, a nők egy része hordoz magában egy nehezen felismerhető onkogént, amit maga a besugárzás sarkall rombolásra – az ő esetükben a mammográfia 4-6-szorosára növeli a mellrák kialakulásának kockázatát. A becslések szerint körülbelül 10.000, ezzel a génnel rendelkező nő halálát okozza évente a mammográfia csak az Egyesült Államokban. Ennél is rosszabb az a hír, hogy minden ionizáló sugárzás növeli a betegség kialakulásának lehetőségét – és ide tartozik az összes röntgenvizsgálat is, legyen az tüdőszűrés vagy fogorvosi röntgen.
A Nemzeti Rák Intézet vizsgálati dokumentumokkal támasztotta alá azt az állítását, miszerint 35 éves kor alatt a mammográfia maga 75 rákos megbetegedést okoz minden 15 mellett, amit diagnosztizál. És minél korábban kezdi valaki a rendszeres szűrést, annál nagyobb az esélye arra, hogy mellrákja lesz.
A mammográfia mellrákot okoz?
2009. november 26.
Évek óta jelennek meg riasztó statisztikák azzal kapcsolatban, vajon a mammográfia valóban segít-e a rákmegelőzésben, vagy esetleg csak súlyosbítja a problémát.
A logikus reakció erre az lehet, hogy persze, hiszen a szűrés következtében több nőről derült ki, hogy rákja van. Azonban nem ez a helyzet. A kutatók szerint pont a rendszeresen szűrt nők között lett magasabb az arány, míg a hat év után egyszer szűrt csoportban nem változott. Ebből egy forradalmi következtetés született: úgy gondolják, hogy ha nem fedezik fel, és nem állnak neki kemoterápiával és sugárzással kezelni a rák bizonyos fajtáit, akkor az magától is képes elmúlni, a szervezet immunrendszere kezeli a problémát.
Hirdetés
Mennyire hatékony a mammográfia?
A bírálói szerint semennyire. Egy 60.000 nőn végzett svéd felmérés kimutatta, hogy a mammográfia által kiszűrt "tumorok" 70%-a nem is tumor volt - persze ehhez szövetmintát kellett venni előbb a páciensektől, akik közül páran már gondolatban eltemették magukat. Ezek a félrediagnosztizálások nemcsak borzasztó érzelmi terhet jelentenek, de szükségtelen beavatkozásokhoz is vezetnek.Eközben a módszer hamis pozitívokat is produkál, azaz egyszerűen nem veszi észre a valóban káros daganatot. Dr. Samuel Epstein A rák politikája című könyvében azt állítja, hogy a 40 és 49 év közötti nők nők körében a mammográfia négy rákos esetből egyet nem szűr ki. Az amerikai Nemzeti Rák Intézet még ennél is magasabbra teszi az arányt: szerintük ugyanebben a korcsoportban a daganatok 40%-a elkerüli a vizsgálók figyelmét. És mivel a mell szövete fiatalabb korban jóval sűrűbb, nehezebben észlelhetők a tumorok, így kétszer gyakoribb a hamis negatív eredmény a 40 alatti nők körében.
A sugárzás az sugárzás
1976-ban a mammográfia egy alkalommal még 8-10 rad mennyiségű sugárzást juttatott a szervezetbe. Ezzel három-négy szűrés alatt akkora besugárzás érte egy nő szervezetét, mint amit a hirosimai atomrobbanás túlélői szenvedtek el – az ismert következményekkel. Ugyan ma már csak 2-3 rad körül van egy vizsgálat sugárzási mennyisége, ezek hatása összeadódik, és hosszú távon ugyanúgy károsítja a szervezetet. A 35 és 50 év közötti nőknél minden egyes rad sugárzás egy százalékkal növeli a mellrák esélyét a Nemzeti Rák Intézet korábbi igazgatója, Dr. Frank Rauscher szerint.És ha ez így nem lenne elég, a nők egy része hordoz magában egy nehezen felismerhető onkogént, amit maga a besugárzás sarkall rombolásra – az ő esetükben a mammográfia 4-6-szorosára növeli a mellrák kialakulásának kockázatát. A becslések szerint körülbelül 10.000, ezzel a génnel rendelkező nő halálát okozza évente a mammográfia csak az Egyesült Államokban. Ennél is rosszabb az a hír, hogy minden ionizáló sugárzás növeli a betegség kialakulásának lehetőségét – és ide tartozik az összes röntgenvizsgálat is, legyen az tüdőszűrés vagy fogorvosi röntgen.
A végeredmény?
Amióta a mammográfiát bevezették, az államokban 328 százalékkal nőtt az úgynevezett ductalis emlőkarcinóma típusú rák előfordulása. Ebből kétszáz százalék növekedést a mammográfia hatásának tulajdonítanak. Amellett, hogy maga a sugárzás igen káros, a vizsgálat során a mellekre helyezkedő nyomás következtében a rákos sejtek elkezdenek terjedni.A Nemzeti Rák Intézet vizsgálati dokumentumokkal támasztotta alá azt az állítását, miszerint 35 éves kor alatt a mammográfia maga 75 rákos megbetegedést okoz minden 15 mellett, amit diagnosztizál. És minél korábban kezdi valaki a rendszeres szűrést, annál nagyobb az esélye arra, hogy mellrákja lesz.
Új szűrési módszerek
Szerencsére a kutatók folyamatosan keresik a biztonságosabb és pontosabb megoldásokat. A termográfia (hőtérképezés) például képes egészen aprócska méretű tumorokat is kimutatni, nem használ röntgensugarakat, és nem nyomják össze a mellet a vizsgálat folyamán. Ráadásul az új termográfiás eljárások ugyanolyan biztonsággal vizsgálják a sűrűbb mellszövetet is, is csökkentik a hamis negatív eredményeket a fiatalabb nők körében.5 hazugság a rákról, amit szeretnének, hogy elhiggy - Kiskegyed.hu
5 hazugság a rákról, amit szeretnének, hogy elhiggy - Kiskegyed.hu
Ezzel párhuzamosan lassan a hétköznapi ember számára is nyilvánvaló tény, hogy a helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, és az ennek következtében legyengült immunrendszerünk felelős azért, hogy nem tudja kordában tartani a hibás sejtosztódási folyamatokat. Logikus lenne, hogy ezeket a területeket célozza meg az orvoslás, de nem, mégsem ez történik. Az történik, hogy aki azt meri állítani, gyógyszerek nélkül ki tud gyógyítani valakit a rákból, az sarlatán, de legalább is hazudik.
Nézzük, mik a leggyakoribb hazugságok, amikkel etetnek bennünket:

Miért? Mert tudják, hogy egyáltalán nem hatékony, és hogy nagyon mérgező. Egyértelműen kimutatták, hogy a páciensek 98%-ánál hatástalan. És amikor a kemoterápiával kezelt betegek túlélési esélyeit a nem kezeltekkel mérték össze, a nem kezelt emberek jóval magasabb arányban gyógyultak meg, vagy tovább éltek, mint a kezeltek. A kemoterápia teljesen tönkreteszi az immunrendszert, aminek éppen erősítésre, segítségre lenne szüksége, hogy legyőzze a betegséget. Aki a kemó után képes meggyógyulni, az nem amiatt, hanem annak ellenére gyógyul meg.
Ezzel szemben a dán Nordic Cochrane Center kutatói megdöbbenő eredményre jutottak 500.000 nő vizsgálata alapján: minden 2000 nőből, akik mammográfiás vizsgálaton vettek részt egy tízéves időszak alatt, mindössze egynek hosszabbítja meg az életét ez a szűrés, másik tízet viszont megbetegít. A mammográfia sugárzása évente 3%-kal növeli a mellrák kialakulásának esélyét, és sok esetben egy magától visszahúzódó tumor olyan behatást kap tőle, hogy gyors terjedésnek indul.
Ennél sokkal veszélytelenebb az ultrahangos szűrés, de houstoni Texas Egészségtudományi Központ munkatársai már olyan tesztet is kidolgoztak, ami nyálból képes megállapítani a mellrák jelenlétét – jóval a kimutatható daganat előtt.
A másik jól csengő adat, miszerint a korai szakaszban (természetesen mammográfiával) felfedezett mellrák 91%-os eséllyel gyógyítható ötéves időszakra vetítve, szintén csak egy csali. Mivel a mellrák egy lassú növekedésű tumor, öt év alatt sokszor semmilyen tünete nem észlelhető. Így ha valaki nem is tud róla, hogy mellrákja van, annak 1.) lehet, hogy magától kezeli azt az immunremndszere, 2.) pont ugyanoda jut 5 éven belül, mint az, akinek felfedezték. Viszont a mammográfia, a kemoterápia és a szükségtelen gyógyszerek nélkül sokkal nagyobb a túlélési esélye.
Az igazság: az onkológus nem azzal keresi a pénzt, hogy gyógyít, hanem azzal, hogy hatalmas jutalékokat kap a felírt gyógyszerek, kezelések után.
A JAMA nevű, híres amerikai orvosi folyóirat szerint egy átlagos onkológus jövedelmének 75%-a abból származik, hogy a rendelőben kemoterápiához használt gyógyszereket értékesít. A gyógyszerek pedig igen drágák – elvégre kell a pénz a kutatásokra. Mégis, a gyógyszerek promóciójára évente több tízmilliárd dollárt költenek csak az egyesült államokban.
Az Eli Lily gyógyszercég egyik volt orvoslátogatójának a Kongresszus előtt, eskü alatt tett tanúskodása szerint a gyógyszercégek volt modelleket, gyönyörű fiatal nőket alkalmaznak, hogy vacsorázni és borozni vigyék az orvosokat, eltúlozzák a gyógyszerek hatékonyságát, és minimálisnak állítsák be a mellékhatásokat.
Számos orvos és intézmény nagy sikerrel kezeli a tumort méregtelenítés, immunrendszer-erősítés, megfelelő táplálkozás és gyógynövények segítségével. Van, akinél egy néhány hetes léböjt teljesen visszaszorítja a tumort. Mégis, ezt mind titokban kell tenni, különben megjárja mind az orvos, mind a beteg.
Ott van Dr. William Kelly esete, aki kidolgozott egy olyan enzimterápiát, ami méregtelenítéssel és diétával kombinálva „megeszi” a hasnyálmirigy rákos sejtjeit. Közel 33.000 ember esetében 90%-os gyógyulási rátát tudott felmutatni az első ötéves túlélési szakaszban annak ellenére, hogy a hasnyálmirigy-rák az egyik leggyorsabb, legagresszívabb fajta halálos betegség. Mit tett az amerikai kormány, amikor ezt megtudta? Börtönbe zárta.
Amerikában egyébként sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk, ott annak az egyszerű említése, hogy valaki meg tudja gyógyítani a rákot, automatikusan bűnnek számít.
A jó hír: a rák teljesen megelőzhető, sőt, gyógyítható. És bár a gyógynövényeket is igyekeznek betiltani, és lassan mindent, amit nem lehet levédeni, azért maradt rengeteg megoldásunk. Elsősorban a tájékozottság: ha az ember egy kicsit utánajár, megdöbbentő és megnyugtató dolgokra bukkan a rákkal kapcsolatban. A saját egészségünk a legjobb helyen a saját kezünkben van.
Az élelmiszeripar nem akarja, hogy tudd, mi az amit eszel, iszol, mert ha tudnád, lehet..., hogy meg sem ennéd, meg sem innád. Nagy árat fizethetünk az olcsó ételért, italért. Táplálkozz helyesen! Egyél minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt! Áldás!
További részletekért kapcsolj az alábbi linkre: http://www.81371969.versativa.org/Inspirin.html
Versativa - Inspirin
www.81371969.versativa.org
5 hazugság a rákról, amit szeretnének, hogy elhiggy
2011. április 14.
Soltész Szilvia
Kemoterápia, mammográfia, gyógyíthatatlan betegség? Az is lehet, hogy minden, amit eddig tudtál a rákgyógyításról, hazugság.
Amikor ennyi éve kutatnak valaminek a gyógymódja után, és még mindig igen szegényes a túlélési arány, az mindenképpen felvet néhány kérdést. Például azt, hogy miért költenek évente többszáz milliárd forintot világszinten egy olyan betegség kutatására, aminek az orvostudomány a hivatalos álláspont szerint nem ismeri a valódi okát. És vajon hogy lehet, hogy ennyi pénz, ennyi kutatómunka után sincs valódi, megnyugtató eredmény?Hirdetés
Ezzel párhuzamosan lassan a hétköznapi ember számára is nyilvánvaló tény, hogy a helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, és az ennek következtében legyengült immunrendszerünk felelős azért, hogy nem tudja kordában tartani a hibás sejtosztódási folyamatokat. Logikus lenne, hogy ezeket a területeket célozza meg az orvoslás, de nem, mégsem ez történik. Az történik, hogy aki azt meri állítani, gyógyszerek nélkül ki tud gyógyítani valakit a rákból, az sarlatán, de legalább is hazudik.
Nézzük, mik a leggyakoribb hazugságok, amikkel etetnek bennünket:
1. hazugság: A kemoterápia kötelező kezelés
Az igazság: az onkológusok 90 százaléka visszautasítaná a kemoterápiás kezelést, ha nekik maguknak lenne rákjuk.Miért? Mert tudják, hogy egyáltalán nem hatékony, és hogy nagyon mérgező. Egyértelműen kimutatták, hogy a páciensek 98%-ánál hatástalan. És amikor a kemoterápiával kezelt betegek túlélési esélyeit a nem kezeltekkel mérték össze, a nem kezelt emberek jóval magasabb arányban gyógyultak meg, vagy tovább éltek, mint a kezeltek. A kemoterápia teljesen tönkreteszi az immunrendszert, aminek éppen erősítésre, segítségre lenne szüksége, hogy legyőzze a betegséget. Aki a kemó után képes meggyógyulni, az nem amiatt, hanem annak ellenére gyógyul meg.
2. hazugság: Minden 40 év feletti nőnek rendszeresen kéne mammográfiás vizsgálatra járnia
Az igazság: a mammográfia sokkal többet árt, mint használ. Minden egyes nőre, akinek segít, tíz nő jut, akinek ront az állapotán. Az évi 4 milliárd dolláros mammográfia-ipar arra biztatja a nőket, hogy röntgen besugárzással óvják az egészségüket.Ezzel szemben a dán Nordic Cochrane Center kutatói megdöbbenő eredményre jutottak 500.000 nő vizsgálata alapján: minden 2000 nőből, akik mammográfiás vizsgálaton vettek részt egy tízéves időszak alatt, mindössze egynek hosszabbítja meg az életét ez a szűrés, másik tízet viszont megbetegít. A mammográfia sugárzása évente 3%-kal növeli a mellrák kialakulásának esélyét, és sok esetben egy magától visszahúzódó tumor olyan behatást kap tőle, hogy gyors terjedésnek indul.
Ennél sokkal veszélytelenebb az ultrahangos szűrés, de houstoni Texas Egészségtudományi Központ munkatársai már olyan tesztet is kidolgoztak, ami nyálból képes megállapítani a mellrák jelenlétét – jóval a kimutatható daganat előtt.
3. hazugság: a rákgyógyszerek hatékonysági mutatói
A tudományos eredményeket sokféleképpen lehet maszkírozni – különösen, ha anyagi érdekek állnak mögöttük. A Tamoxifen nevű, népszerű mellrák-gyógyszer hatékonyságát például úgy hirdetik, hogy 49%-ban képes megelőzni a rák kiújulását. Ez nem igaz. A Tamoxifen független kutatások szerinti hatékonysága mindössze 1.6%, harmincszor kisebb, mint ahogy hirdetik. Mégis, mivel úgynevezett relatív számokat használnak, az eredmény végül is bármi lehet. Hogy mihez mérik a relatív értéket, azt nem tudjuk meg soha, de a 49%, az határozottan meggyőzően hangzik.A másik jól csengő adat, miszerint a korai szakaszban (természetesen mammográfiával) felfedezett mellrák 91%-os eséllyel gyógyítható ötéves időszakra vetítve, szintén csak egy csali. Mivel a mellrák egy lassú növekedésű tumor, öt év alatt sokszor semmilyen tünete nem észlelhető. Így ha valaki nem is tud róla, hogy mellrákja van, annak 1.) lehet, hogy magától kezeli azt az immunremndszere, 2.) pont ugyanoda jut 5 éven belül, mint az, akinek felfedezték. Viszont a mammográfia, a kemoterápia és a szükségtelen gyógyszerek nélkül sokkal nagyobb a túlélési esélye.
4. hazugság: A rákgyógyszerek a gyógyítást szolgálják
A JAMA nevű, híres amerikai orvosi folyóirat szerint egy átlagos onkológus jövedelmének 75%-a abból származik, hogy a rendelőben kemoterápiához használt gyógyszereket értékesít. A gyógyszerek pedig igen drágák – elvégre kell a pénz a kutatásokra. Mégis, a gyógyszerek promóciójára évente több tízmilliárd dollárt költenek csak az egyesült államokban.
Az Eli Lily gyógyszercég egyik volt orvoslátogatójának a Kongresszus előtt, eskü alatt tett tanúskodása szerint a gyógyszercégek volt modelleket, gyönyörű fiatal nőket alkalmaznak, hogy vacsorázni és borozni vigyék az orvosokat, eltúlozzák a gyógyszerek hatékonyságát, és minimálisnak állítsák be a mellékhatásokat.
5. hazugság: A természetes gyógymódokkal való kísérletezésre nincs idő egy halálos betegség esetében.
Az igazság: a természetes gyógymódokat ismerő és használó orvosokat, gyógyítókat azóta üldözik világszerte, amióta az orvostudományt átvette a gyógyszeripar.Számos orvos és intézmény nagy sikerrel kezeli a tumort méregtelenítés, immunrendszer-erősítés, megfelelő táplálkozás és gyógynövények segítségével. Van, akinél egy néhány hetes léböjt teljesen visszaszorítja a tumort. Mégis, ezt mind titokban kell tenni, különben megjárja mind az orvos, mind a beteg.
Ott van Dr. William Kelly esete, aki kidolgozott egy olyan enzimterápiát, ami méregtelenítéssel és diétával kombinálva „megeszi” a hasnyálmirigy rákos sejtjeit. Közel 33.000 ember esetében 90%-os gyógyulási rátát tudott felmutatni az első ötéves túlélési szakaszban annak ellenére, hogy a hasnyálmirigy-rák az egyik leggyorsabb, legagresszívabb fajta halálos betegség. Mit tett az amerikai kormány, amikor ezt megtudta? Börtönbe zárta.
Amerikában egyébként sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk, ott annak az egyszerű említése, hogy valaki meg tudja gyógyítani a rákot, automatikusan bűnnek számít.
A jó hír: a rák teljesen megelőzhető, sőt, gyógyítható. És bár a gyógynövényeket is igyekeznek betiltani, és lassan mindent, amit nem lehet levédeni, azért maradt rengeteg megoldásunk. Elsősorban a tájékozottság: ha az ember egy kicsit utánajár, megdöbbentő és megnyugtató dolgokra bukkan a rákkal kapcsolatban. A saját egészségünk a legjobb helyen a saját kezünkben van.
Az élelmiszeripar nem akarja, hogy tudd, mi az amit eszel, iszol, mert ha tudnád, lehet..., hogy meg sem ennéd, meg sem innád. Nagy árat fizethetünk az olcsó ételért, italért. Táplálkozz helyesen! Egyél minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt! Áldás!
További részletekért kapcsolj az alábbi linkre: http://www.81371969.versativa.org/Inspirin.html
Versativa - Inspirin
www.81371969.versativa.org
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)